Anam... Zombiler geliyor kaçın!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zombilerin toplanacağı yeni mekan...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Joe Hill - Kadife Kutudaki Hayalet

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Joe Hill - Kadife Kutudaki Hayalet Empty
MesajKonu: Joe Hill - Kadife Kutudaki Hayalet   Joe Hill - Kadife Kutudaki Hayalet EmptyPerş. Ağus. 06, 2009 5:42 pm

GERİLİM KING AİLESİNİN GENLERİNDE VAR

Joe Hill, ilk romanı Kadife Kutudaki Hayalet ile, babasının yolunda olduğunu kanıtlıyor.

Judas Coyne; yamyamlar için yemek kitabı, kullanılmış bir darağacı ilmeği, üç yüz yıl önce yaşamış bir cadının itirafları ve gerçek bir cinayet filmi gibi meşum nesneler toplayan orta yaşlı bir death metal rock yıldızıdır. Çevresindekiler, onun gençliğinden beri garip nesnelere karşı zaafı olduğunu bilirler. Fakat sahip oldukları içinde, o gün internette açık artımaya sunulan nesne kadar garip bir şey yoktur. Judas kendine engel olamayıp elini cebine atar.

“Üvey babamın hayaletini en yüksek fiyatı verene satacağım…”

Judas huzursuz bir ruh tarafından sürekli rahatsız edildiği söylenen bir ölünün siyah takım elbisesini, korkmadan bin dolara satın alır. O zaten tüm yaşamı boyunca hayaletlerle başa çıkmaya alışıktır: Tacizci babası, umursamadan terk ettiği sevgilileri, ihanet ettiği arkadaşları… Bir tane daha hayaletin ona ne zararı olurdu ki? Ne var ki, kargo şirketinin kapısına getirdiği siyah kalp şeklindeki kutunun içindeki sanal ya da iyi huylu bir hayalet değildir. Siyah takım elbisenin sahibi bir anda her yerde görünmeye başlar: Yatak odasının kapı arkasında, elden geçirilmiş Mustang arabanın içinde, pencerenin dışında, televizyon ekranının içinden Judas’a bakıp bekler…

Siyah takım elbiseli hayaletin kemikli elindeki zincirin ucunda ise iki tarafı jilet gibi keskin bir bıçak sallanmaktadır.

Kara fantezinin ustası Stephen King’in oğlundan muhteşem bir ilk roman
Clive Baker’ın yirmi yıl önce Dammination Game adlı romanından bu yana Kadife Kutudaki Hayalet hiç kuşkusuz yazılmış en iyi bir ilk korku romanıdır. Pek çok korku kitabının kapağına yazılan ‘acımasız, etkileyici, güçlü, bir solukta okunan’ gibi ifadeler, bu romanı tanımlayan gerçek sıfatlar… Zekice kurgulanmış olan kitap muhteşem karakterlerle bezenmiş gerçek bir korku romanı. Okuduktan sonra bile aklınızdan çıkmayacak bir eser. Bu romanı okurken büyük zevk aldım.
- Neil Gaiman, New York Times’ın en çok satanlar listesindeki Anansi Boys ve Caroline’in yazarı.

Kadife Kutudaki Hayalet’i bir akşam geç vakit okumaya başladım ve elimden bırakamadım. Evde yangın çıksa fark etmeyecektim. Joe Hill’in bu ilk romanı korku, kefaret ve gariplik öğeleriyle zenginleştirilmiş. Ayrıca okuyucuları daha ilk sayfada avucunun içine alıp bir daha bırakmayacak ender korku kitaplarından biri. Böylesine iyi kitaplar, ilginç karakterler ve Joe Hill gibi yazarlarla pek sık karşılaşmıyoruz. Bu yüzden, benim övgülerimle zaman kaybetmektense, neden kitabı elinize alıp hemen okumaya başlamıyorsunuz. Elinizden bırakamayacağınıza bahse girerim.”
- Kelly Link, Magic for Beginners ve Starnge Things Happens adlı kitapların ödüllü yazarı.
http://beneaththeground.hareketforum.com

Joe Hill - Kadife Kutudaki Hayalet
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Algernon Henry Blackwood - Hayalet Öyküleri
» Silent Hill: Homecoming
» Silent Hill 4: The Room
» Lanetli Tepe - House on Haunted Hill