Anam... Zombiler geliyor kaçın!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zombilerin toplanacağı yeni mekan...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

13 Beloved (2006)

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

13 Beloved (2006) Empty
MesajKonu: 13 Beloved (2006)   13 Beloved (2006) EmptyPerş. Ağus. 06, 2009 5:21 pm

Tayland yapımı harika bir film. Ben bu filmi bir çok filme birden benzettim. Cellular, The Game ve Saw'u andırıyor hafiften fakat hiç birisine benzemiyor. Başroldeki gencimiz berbat bir gün geçiriyor, sevgilisi terk ediyor, işinden kovuluyor, arabasının taksitlerini ödeyemediği için arabasına el koyuluyor. Annesi arayıp da kardeşinin okul parasını isteyince eleman iyice depresyona giriyor, bu sırada cep telefonu çalıyor. Telefondaki ses bir yarışma için bir sürü aday arasından seçildiğini, eğer verdikleri 13 görevi de tamamlarsa çok büyük bir para ödülü kazanacağını söylüyor. Bizimki başta inanmıyor fakat telefondaki kişi şu anda kafasının etrafında dönüp duran sineği yerdeki gazete ile öldürürse hesabına 10,000 Baht yatacağını söylüyor. Sineği öldürünce telefonuna bankadan bir mesaj geliyor: "Hesabınıza 10,000 Baht yatmıştır."
Tekrar telefonu çalıyor, bu sefer telefondaki ses ikinci görevinin öldürdüğü sineği yutmak olduğunu söylüyor. Ödül ise 50,000 Baht. Gittikçe ödülün miktarı ve görevin zorluğu artıyor. Aslında film ahlak anlayışına göndermeler yapıyor. Ama anlatıp bu güzel filmi ziyan etmek istemiyorum. Elimden sadece tavsiye etmek geliyor.
http://beneaththeground.hareketforum.com

13 Beloved (2006)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Them (Ils) 2006
» Shrooms (2006)
» Gwai wik (2006)
» Colic - Tayland 2006