Anam... Zombiler geliyor kaçın!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zombilerin toplanacağı yeni mekan...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Vacaciones de Terror - 1989 - Meksika

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Vacaciones de Terror - 1989 - Meksika Empty
MesajKonu: Vacaciones de Terror - 1989 - Meksika   Vacaciones de Terror - 1989 - Meksika EmptyPerş. Ağus. 06, 2009 5:11 pm

Filmin geçtiği tarihten 100 sene önce halk bir cadıyı yakalayıp bir araziye bağlar. Cadının geri gelip intikamını alma temalı tehditlerine rağmen onu yakarak öldürürler. Ölen cadının gönül bağının bulunduğu oyuncak bebeği de bir kuyuya atarlar.

ARADAN 100 SENE GEÇER......

Bir aile cadının öldürüldüğü bölgede bir yazlık ev satın alır. Evin küçük kızı yüz yıl önce cadıyı öldürenlerin kuyuya attığı bebeği bulunca olaylar dehşet verici bir hal alır zira cadının ruhu bebeğin içerisindedir.

Film yine eski dönem Meksika korku filmleri gibi cadı teması üzerine kurulu bir film. Çok fazla Meksika yapımı korku filmi de izlemişliğim yok, en fazla 10 tanedir. Bunlar arasında Weeping Woman'ları beğenmiştim. Night of the Bloody Apes izledikten sonra Meksika'dan uzak durmaya karar verdim. Neden bilemiyorum fakat film boyunca Santo gelip tekme tokat dalacak diye bekledim. Gelmedi.
Bir de filmi aynı dönemde çekilmiş La Casa'ya benzettim. Hatta bu La Casa serisinin bir tanesinde David Hasselhoff ve Linda Blair de oynuyordu, yurdumuzda VHS kasedi "Şeytanın Dönüşü" adıyla çıkarılmıştı. Onu andırıyor, cadı ve lanetli ev konusuyla. Bazı sahneler de hafiften benziyordu sanki.
Filmin gördüğü ilgi üzerine 1991 yılında bir devam filmi de çekilmiş. İzleme sıramda o var.
http://beneaththeground.hareketforum.com

Vacaciones de Terror - 1989 - Meksika
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tales of Terror from Tokyo (The Movie) - 2005